Piast Gliwice jest mistrzem Polski w futsalu. W czwartym finałowym meczu gliwiczanie pokonali Eurobus Przemyśl 4:2. To trzeci tytuł mistrzowski dla gliwickiego klubu.
Co się wydarzyło?
Mecz był bardzo zacięty, Eurobus Przemyśl prowadził 2:0 po sześciu minutach. Jednak Piast Gliwice nie poddał się i doprowadził do remisu przed przerwą.
Dlaczego to jest ważne dla Piast Gliwice?
Ten tytuł mistrzowski jest bardzo ważny dla gliwickiego klubu, ponieważ potwierdza jego dominację w polskim futsalu. Piast Gliwice obronił tytuł mistrzowski, który wywalczył po raz pierwszy w 2022 roku.
Jaki jest stan rywalizacji?
Stan rywalizacji to 1:3 dla Piast Gliwice. Gliwiczanie wygrali trzy z czterech meczów finałowych.
| Stat | Value |
|---|---|
| Wynik meczu | 4:2 |
| Stan rywalizacji | 1:3 |
| Data meczu | 2026-06-24 |
Aktualna sytuacja Piast Gliwice w Ekstraklasie: 14. miejsce, 35 punktów, 10 zwycięstw, 5 remisów, 13 porażek, ostatnie wyniki: LLWWL. Ostatni mecz: Widzew Łódź - Piast Gliwice 2:1 (2026-05-23)
Piast Gliwice Hub